مقدمه ای بر صنعت فولاد

علی رغم رقابت شدید بین مواد کامپوزیت و همچنین مواد سبک، مواد پلیمری و پلاستیکی، تولید فولاد همچنان در کل بخش های مهندسی در سراسر جهان همچنان برترین بازیگر است. علاوه بر این، صنایع فولاد و فلز به عنوان یکی از منابع محرک تولید ناخالص داخلی برای هر کشور شناخته می شود.

صنعت فولاد ، تجارت فرآوری سنگ آهن به فولاد است که ساده ترین شکل آن آلیاژ آهن و کربن است. پیشرفت های فنی در صنعت فولاد در نیمه آخر قرن نوزدهم، نقش اساسی در ایجاد اقتصادهای مدرن وابسته به ریل، اتومبیل، تسمه، پل ها و انواع دیگر محصولات فلزی ایفا کرد.

ما با تولید و تامین قطعات مورد نیاز صنایع فولاد گامی مؤثر در رفع نیازهای این صنعت برداشته ایم.

در ادامه با برخی از قطعات مورد استفاده در صنعت فولاد آشنا می شویم.

ویرپلیت WEAR PLATE

ویرپلیت ها غالبا از متریال هایی با مقاومت به سایش بالا و مقاومت مکانیکی بالا تولید می شوند. ویرپلیت ها باید دارای خواص سایش عالی و همراه با ضریب اصطکاک کم باشند. استفاده از متریال مناسب برای ویرپلیت باعث جلوگیری از سنگ زنی و انتقال مواد از یک جزء به اجزای دیگر می شود.

غالبا از موادی مانند پلی آمید، فیبر نخ دار و اپوکسی برای ساخت این قطعات استفاده می شود.

پولی PULLEY

پولی ها قطعاتی برای تغییر جهت یا افزایش نیرو هستند. به دلیل اصطکات کابل با پولی و نیروی وارد شده توسط کابل بر پولی لزوم استفاده از متریالی با مقاومت های مکانیکی و مقاومت سایش بالا ضروری است. از این رو پلی آمید و پلی استال از بهترین پلیمرها برای ساخت پولی ها هستند. پلی آمید می تواند بهترین گزینه برای جایگزینی فلزات در ساخت پولی ها باشد. ما با تکیه بر تجارب خود در ماشین کاری و انتخاب بهترین نوع متریال قطعات و پولی ها را با بالاترین دقت طراحی و تولید می کنیم.

بازگشت به بالا